Evde Tesbih Yaparak Para Kazanma İşi

Tesbih bildiğiniz gibi son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Bayanlar bile kendisine tesbih alarak bu popülerliğe ayak uydurmuştur. Kişiye özel olan tesbihler, kehribar Tesbihler , Doğal taş tesbihler gibi bir çok seçeneği mevcuttur. Bu Tesbihi moda olmadan önce ne için kullanıyorlardı?
Bu sorunun cevabını bilmeyen bir çok okurum var o yüzden sizin için sevgili okurlarım 🙂 ( ne güzel oldu değil mi ) Evde Tesbih işi  hakkında bilgi vermeden önce tesbih hayatımıza nasıl girdi ve ne için kullanılmaktadır onu anlatmak isterim. Sadece popüler olduğu için satın alıp kullanan insanlardan sizde olmanızı istemem.

Tesbih’in Tarihçesi

Günümüzde daha çok aksesuar olarak kullanılan tesbihin tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. İlk insanlar zamanında, Karınlarını doyurmak için avladıkları geyik tavşan gibi hayvanların kemiklerini ipe dizmişlerdir. Neden mi Kendi inançlarına göre bir sonraki hayvan avına gittikleri zamanda kendilerine güç versin diyerek boyunlarına takmaktadırlar.
Bu inançları sayesinde oldukça iyi hayvan vurduklarını ve daha iyi karınlarının doyduklarını öne sürmüşlerdi. Hayvan kemiklerinden oluşan tesbihlerinin onlara uğur getirdiğine inanan ilk insanlar daha sonrasında bu yaptıkları tesbihler ile savaşa gitmeye başlamışlardır, ve oldukça iyi zaferler ile kabilelerine geri dönmüşlerdir. Daha sonrasında yüzyıllar sonra HZ. Ebubekir yıllarında müslümanlar tesbih yerine parmaklarını kullanmaya başlamışlardır.
Bir çoğumuzun bildiği gibi tesbih biz müslümanlar için namazı tamamlayan bir objedir. Tesbihlerin 11, 33 ve 99 sıralı boncukları olan modellerini müslümanlar kullanmaktadır. İslamiyet dışında bir çok dinler tesbih kullanmaktadır, ama müslümanlar dediğim gibi 11 33 ve 99 adet olan boncuklu tesbihleri kullanmaktadırlar.
Tesbih Allah’ın sıfatlarını tesbih ederken kullandığımız 33 ve katlarından oluşan misina gibi bir ipe dizilmiş boncukların oluşumudur. Stres atmak için oldukça işe yarayan tesbihler günümüz de artık aksesuar olarak bayan ve erkekler de bulunmaktadır. Kimi kişiler arabasının vitesine takmaktadır kimisi ile elbisesini tamamlayıcı aksesuar olarak kullanmaktadır. Genellikle erkekler stres atmak için daha çok kullandığı kanıtlanmıştır.
Tesbihin tarihçesini de öğrendiğimize göre artık asıl olan konumuza dönme vakti geldi hayliyle. Tesbihlerin bir çok modeli ve rengi mevcuttur, ama firmanın sizden istediği 33 adet olan ve kehriban dan üretilmiş olan modellerdir. gümüş ve altın sarısı detaylara sahip oldukça şık tesbihler üretmenizi beklemektedirler. Sizlere gerekli olacak bütün ekipmanların desteğini firma verecektir. Günlük 50 adet tesbih taşı dizerek aylık 2500 TL ‘ye varan paralar elde edebileceksiniz. Firma ile anlaştığınız tarihler arasında işinizi alabilir ve evinizden iş sahibi olma fırsatını değerlendirebilirsiniz.
Bize en çok gelen sorulardan bir tanesi Evde Tesbih işi veren firmalar hangi illere iş olanağı sağlamaktadır sorusudur. Bunu yanıtlamadan makalemi sonlandırmak ve sizi merakta bırakmak istemem. Evde ek iş veren firmalar o kadar çok ki hepsi birbirinden farklı iş imkanlarını yine birbirinden farklı illere vermektedirler. O yüzden hangi firmanın hangi ile evde ek iş sağladığı hakkında fazla bilgiye sahip değilim. O yüzden yılmadan bütün iş ilanlarından yararlanmak için başvurularınızı gönderebilir ve eğer sizin ilinizde o firma evlere ek iş imkanı sağlıyor ise size dönüş yapacaktır.
Bir sonraki iş ilanı makalemizde görüşmek üzere sevgi ile kalın. hoşçakalın!

1 yorum: